Ağrı Yönetimi Psikoloji Servisi’nde, Açık Mavi; uzmanlardan oluşan değerlendirme, tedavi ve yönetim planlama içeren bir servis sunmaktadır. Bu servis grup ya da bireysel terapi olarak hasta ve hasta yakınlarının hizmetindedir. Aynı zamanda bu servis, çalışanlar ve diğer kronik ağrı ve ağrı kontrol merkezlerine de konsültasyon hizmeti vermektedir.

Ağrıyı ben yaratıyorum diyorsanız, bir uzmana danışın…

Kronik ağrı gerçektir. En çok canı acıtan şey başkalarının göremediğidir. Bir psikoloğa görünmenizin istenmesi, ağrıyı sizin yarattığınız ya da deli olduğunuz anlamına gelmez. Yıllardır psikologlar hem ağrıyı hem de sonuçlarını yönetmede yardım etmek üzere çalışmaktadırlar.

Kronik ağrıyla yaşamak, yaşamın bir sürü alanına, stres ve kasılmaları da beraberinde getirebilir. Rahatsız duygular ve endişeler herkes için belirli durumlarda meydana gelebilir. Bu gibi durumlar hayatı zorlaştırıp daha az zevk alınabilir hale getirebilir.

Psikolojik şikayetler sizin fiziksel sağlığınız üzerinde etki yaratabilir. Bu davranışa stressin vücut üzerindeki etkileri yol açar. Örnek olarak; Modumuz düşük olduğunda sağlığımızla daha az ilgilenmek.

Bu Yazıyı Paylaş

What's your reaction?
0Smile0Lol0Wow0Love0Sad0Angry

Leave a comment